Skoda mea

Dilema xenon

Reguli forum
Pe aceasta arie NU este permisa publicitatea !!!

Dilema xenon

Mesajde lucian.1950 » 24 Mar 2014, 16:34  •  [Post 21]

Va trebui sa le desfaci in mod sigur, cu siliconul nu-ti face griji, pui silicon sanitar transparent.
La lupe va trebui sa faci reglajele cu fata demontata, ca sa vezi daca bate cum trebuie. S-ar putea sa trebuiasca sa turtesti inelele ca sa-ti dea voie sa-i faci toata cursa (cel putin eu la Octavia asa am facut).
Un alt truc pentru a asigura reglajul corect este un adaos la fixarea unei pArghii in spatele farului. Acum constat ca nu am facut poze cu treburile astea, deci cine are un far dat jos de pe masina, sa-i faca poze din spate, cu ce se vede cu capacul mare dat jos si va explic despre ce e vorba.
lucian.1950
Moderator Global

Dilema xenon

Mesajde adyadyady » 24 Mar 2014, 22:52  •  [Post 22]

Nu am mai desfacut farul, in schimb la partea de reglare manuala am pus din nou acele furtunase de cauciuc care trag oglinda si le-am lipit cu super glue pentru a nu mai iesi de pe tija de plastic si am reglat manual totul. Acum mi se pare ca bat bine, am comparat-o cu o Skoda Superb si le-am reglat cam la fel ca inaltime, iar acum merge si partea electrica.
Cand am rezervorul plin si 2 persoane in spate las putin mai jos din partea electrica si se vede perfect, nu orbeste pe nimeni, dar daca peste ceva timp voi vrea sau va fi nevoie sa le reglez, iarasi nu voi avea de ales si le voi desface pentru ca inelele de la angel eyes stau cu partea superioara lipite de sticla.
adyadyady

Anterior

Înapoi la Tuning exterior