Skoda mea

Goclever Navio 500

Reguli forum
Pe aceasta arie NU este permisa publicitatea !!!

Goclever Navio 500

Mesajde dorumarius » 01 Oct 2017, 19:36  •  [Post 1]

Buna seara,
Am acest model de navigatie, iar de anul trecut fiul meu i-a sters probabil softul original si I-a bagat ceva de iGo, nu stiu sa spun.
Problema pe care o am la acesta, este ca informatiile furnizate sunt intarziate, adica imi da indicatii dupa ce trec de obiectiv la 2-3 secunde. Ca exemplu: dupa ce ies dintr-un sens giratoriu imi repeta informatia, privind la care iesire sa ies, iar eu deja sunt iesit din giratoriu.
Am observata deasemenea ca si sageata care indica deplasarea pe ruta, se misca tot asa intarziat.
Ce credeti ca trebuie facut pentru a-l face sa livreze informatia la timp?
Multumesc.
Cu stima,
DM Avram
dorumarius

Goclever Navio 500

Mesajde pritulescu » 04 Oct 2017, 12:37  •  [Post 2]

Nu pot sa-ti dau un sfat dar pot sa-ti spun ca am avut si eu un navigator Navo D5026 si am fost foarte dezamagit pentru ca prindea foarte greu satelitii iar in trafic (destul de des, dar nu intodeauna), anuntul era facut cand eram deja in intersectie sau atat de tarziu incat nu mai aveam posibilitatea sa ma incadrez fara sa incalc cel putin o regula de circulatie.
Ultima boacana a navigatorului a fost cand am plecat din Focsani si i-am dat adresa de acasa iar el a prins satelitii abia cand am intrat in Buzau. Asa ca am renuntat la serviciile unui navigator si abia dupa patru ani m-am hotarat sa mai incerc unul.
Acum am un Garmin Nuvi 2497LM de care sunt foarte multumit si de care gurile rele spun ca poate avea o abatere de maxim un metru.
pritulescu
VIP Member

Goclever Navio 500

Mesajde dorumarius » 08 Oct 2017, 08:13  •  [Post 3]

Cind l-am achizitionat, cu softul original mergea foarte bine, problema a fost ca nu am gasit harti sa-l actualizez. In situatia asta fiul meu I-a bagat soft de iGO Primo, iar de atunci merge mai lent. Cred ca softul este mai complex, iar dispozitivul nu are suficienta memorie pentru schimbul de informatii. Poate are cineva un soft care sa se potriveasca si bineinteles si hartile aferente actualizate, sau macar informatia cu privire la ce soft as putea sa-i bag.

Multumesc
dorumarius

Goclever Navio 500

Mesajde pritulescu » 08 Oct 2017, 11:16  •  [Post 4]

Softul de la Navo mi-a placut mai mult decat cel de la Garmin, parca era mai simplu. Mie mi-au actualizant colegii hartile la Navo, stocand noile date pe minicardul atasat dispozitivului fara sa umble la softul si hartile originale. In momentul in care programam traseul ceream din soft si pe ce harta sa functioneze.
pritulescu
VIP Member

Înapoi la Audio, video, navigatie