Skoda mea

Masini neinscriptionate cu radar

Reguli forum
Pe aceasta arie NU este permisa publicitatea !!!

Mesajde Daniel » 17 Sep 2012, 17:47  •  [Post 1]

Haideti sa postam aici masinile neinscriptionate dotate cu radar (de tip nou sau vechi) cu care ne-am intalnit in trafic.
Incep eu:

1. TR-01-TRP - Logan tip vechi, alb, cu folii pe geamuri, dotat cu radar de tip nou, stau la panda unde gasesc locul potrivit, cel mai adesea pe E70, intre Bucuresti si Alexandria (la Naipu, Prunaru, Bujoreni, Draganesti-Vlasca), dar si intre Alexandria si Rosiori de Vede (Nanov, Plosca, Peretu), sau pe DN65A, intre Rosiori de Vede si limita de judet spre AG (Scrioastea, Dobrotesti, Balaci).

Next.
Locul virtual de intalnire al prietenilor Skoda.
Daniel
Site Admin

Mesajde mariusvrajitoru » 17 Sep 2012, 18:29  •  [Post 2]

In Timisoara din cate imi aduc aminte si care m-a prins pe mine o data este Logan bleumarin, cu folii pe geam cu nr. TM sau B -??- EEA.
Skoda Fabia,AQW, 50Kw 1.4MPi
Mintea nu este un vas care trebuie umplut, ci un foc care trebuie aprins.
mariusvrajitoru
Senior Member

Mesajde Roberto » 17 Sep 2012, 20:02  •  [Post 3]

Nu vad de ce sa retin numarul unei masini radar. Cand apuc sa-l citesc clar ... e sigur prea tarziu.
Roberto

Mesajde pritulescu » 17 Sep 2012, 21:43  •  [Post 4]

Asa este, degeaba memorezi culoarea masinii si numarul, pana cand le vezi, pana cand realizezi sau faci legatura cu radarul, deja te-a citit. Plus de asta, sistemul de radar poate sa fie montat pe orice masina, inclusiv pe masini particulare.
pritulescu
VIP Member

Mesajde JurasikMan » 18 Sep 2012, 18:25  •  [Post 5]

Ideea este sa ai statie. Nu conteaza unde este ascuns radarul, colegii te anunta ca in zona "cutare" este MCV care opreste. Pe o raza de 1-2 km poti merge legal :ymhug:. Daca este sa ai ghinionul sa te nimeresti "primul venit, primul servit" cu amenda ... asta e. Viata e o curva ! =))
JurasikMan
VIP Member

Mesajde Daniel » 18 Sep 2012, 18:33  •  [Post 6]

Tocmai de la ideea utilitatii statiei am deschis si eu topicul asta. Ieri, pe E70 tot CB-ul "fierbea" si anunta pozitia TRP-ului, care se muta din 10 in 10 minute :p.
Locul virtual de intalnire al prietenilor Skoda.
Daniel
Site Admin

Înapoi la Detectoare radar