Skoda mea

Vreti sa mai existe SkodaMea.ro si in 2018?

Chestionarul este deschis până pe data de 01 Dec 2017, 21:27

DA
11
79%
NU
3
21%

Voturi totale : 14

Mesajde Daniel » 03 Sep 2017, 20:46  •  [Post 11]

L-am sunat pe tataieee si imi spune si el ceea ce stiam si eu: nu se poate vedea cine, ce, si cum a votat.
Hai sa va spun o poveste: cand era fiica-mea mica, dar mica, mica... 3-4-5 ani, si ne opream pe marginea drumului la tarabe cu ritzi-mitzi... sau mitzi-ritzi... cum le spune Pritulescu :), nu stia ce sa isi aleaga. Si incepea sa planga :(( .
Imi aduc aminte ca in 1997, in Piata Mica din Sibiu era o tanti care vindea bratari facute din margele. Pana cand nu le-am cumparat pe toate, n-a plecat fiica-mea de langa masuta vanzatoarei.
Acum, cand ii povestesc faza, rade si se rusineaza.

Exact la fel va simt si pe unii dintre voi!!!
Locul virtual de intalnire al prietenilor Skoda.
Daniel
Site Admin

Mesajde MAK » 04 Sep 2017, 10:53  •  [Post 12]

Imagine
Insemna ca nu apare asa atunci cand vrei sa faci un sondaj.
Skoda Turbo
MAK
Senior Member

Mesajde Daniel » 04 Sep 2017, 14:05  •  [Post 13]

Oarecum asemanator apare.
Rezultatul votului (9-3 cat este acum) poate fi vazut de oricine, chiar daca nu a votat, dar nimeni nu poate vedea cine sunt cei 9 si cine sunt cei 3.
Daniel
Site Admin

Mesajde pritulescu » 04 Sep 2017, 22:51  •  [Post 14]

Nu conteaza cine sunt cei 9 care au votat "DA" si nici cei care au votat "NU", acestia din urma poate din graba au apasat gresit butonul. Ceea ce conteaza este faptul ca in interval de o luna situl acesta nu a fost vizitat decat de douasprezece persoane inscrise. Asta-i tragedia!!!
pritulescu
VIP Member

Mesajde Daniel » 04 Sep 2017, 22:55  •  [Post 15]

Exact asta este problema. Ai sesizat-o perfect.
Daniel
Site Admin

Mesajde Liviu M » 20 Sep 2017, 16:00  •  [Post 16]

DA! Vreau sa existe in continuare acest forum. Am gasit aici persoane cu o atitudine respectuoasa. Initial, fara sa stiu de existenta acestui forum, am incercat sa obtin ajutor de la alt forum Skoda. Dar datorita unei greseli minore, am fost insultat de la inceput.
Aici sunt altfel de persoane, altfel de adresare; chiar contactati la telefon, sunt amabili si sociabili.
Aici am vazut solutii de interventie facute de persoane cu pricepere in tehnica.
Chiar daca oamenii raman in continuare fara existenta acestui forum, as vrea ca acest forum sa existe.

Cu stima,
Liviu M.
Liviu M

Mesajde Daniel » 20 Sep 2017, 18:03  •  [Post 17]

Cred ca ar trebui sa intervin cu o precizare. Am vorbit aseara la telefon cu dl. Liviu, si i-am spus si domniei sale exact aceleasi lucruri pe care le-am scris si aici.
Prima intrebare a d-lui a fost: "cine v-a suparat si cum pot sa va ajut?"
Desi nu ne cunoastem personal si nu ne-am strans mana niciodata, cu dl. Liviu am vorbit la telefon de nenumarate ori si il simt in categoria restransa "ai nostri" :).
Sunt vorbe care imi raman infipte in suflet si care ma marcheaza. Pentru astfel de oameni as mai tine forumul si anul viitor, desi sunt foarte rari. Pentru restul de 99%, mi se pare doar pierdere de timp, energie si bani.

Pentru cine nu stie, Dl. Liviu M. este proprietarul singurei remorci moto, productie proprie, omologata si inmatriculata in Romania.

Imagine

Despre astfel de oameni vorbesc, nu despre 1.000 de useri :-s .

Seara frumoasa tuturor, si furtuna usoara.
Daniel
Site Admin

Mesajde JurasikMan » 26 Sep 2017, 19:42  •  [Post 18]

Blackule, negriciosule, intunecatule... te dai batut, mo?
Asta-i soarta mea. Eram si eu VIP undeva (ca-n rest sunt "persoana non grata") si se inchide si mustaria aia.
JurasikMan
VIP Member

Mesajde Daniel » 30 Sep 2017, 20:33  •  [Post 19]

Daca as simti un pic de suport, nu m-as da batut.
Dar nu mai am motivatia sa continui dupa ce aproape 7 ani am tot urcat, am stat in top si am bifat in fiecare an borne importante.
Si 9-3 ala pe care il vad de doua luni incoace imi arata ca nu mai am pentru cine sa continui.
Daniel
Site Admin

Mesajde pritulescu » 04 Oct 2017, 12:00  •  [Post 20]

Sapte ani... din care primii sase au fost foarte frumosi. Este mult, este putin?
Nu stiu, eu unul oricum nu mai puteam, din motive personale, sa mai tin pasul cu voi dar asta insemna ca nu mai puteam participa la intalniri, de intrat pe "Skoda Mea", intram aproape zilnic pentru ca-mi creea o senzatie placuta cand citeam postari a caror semnaturi le recunosteam si parca in fata ochilor vedeam chipurile semnatarilor, ba din cand in cand mai scriam si eu cate o prostioara pentru a ma baga in seama si a nu va da ragazul de a ma uita.
In ultimul timp, cam de un an, am sesizat ca postarile sunt din ce in ce mai rare si ca semnaturi placute la vedere au inceput sa dispara si regret foarte mult acest fapt.
Pentru aceasta situatie consider ca nu este nimeni vinovat, totul se intampla din cauza acestor vremuri care ne-au transformat in niste oameni saraci care nu au niciodata bani indeajuns si mai ales timp. Asta-i blestemul democratiei!

P.S. Am avut o mica gasca de cartier pe care viata a raspandit-o in tot Bucurestiul, cu care ma intalneam saptamanal la cate o mica petrecere sau pur si simplu la restaurant. Dupa '90 frecventa intalnirilor a scazut vertiginos, incat ultima intalnire avuta a fost in 2006 la inmormantarea unui membru din gasca. Astea sunt unele din beneficiile democratiei.
pritulescu
VIP Member

AnteriorUrmătorul

Înapoi la ANUNTURI IMPORTANTE